Home Blog Grid Anti-aging skin care(Turkish) YENİ EBEVEYNLER İÇİN KENDİNE BAKIM – Tropic Skincare

YENİ EBEVEYNLER İÇİN KENDİNE BAKIM – Tropic Skincare


Uykusuzken neredeyse dikey bir öğrenme eğrisiyle mi mücadele ediyorsunuz? Ebeveynliğe hoş geldiniz! Ama ilk günleri atlatmanın yolları var…

Hayatınız son zamanlarda en büyülü ama yorucu şekilde değişti mi? Ebeveyn olarak yaşam inanılmaz bir hediyedir, ancak genellikle yıpranmış bir hamileliğin, morarmış bir IVF yolculuğunun ve bazen de yorucu bir evlat edinme veya evlat edinme sürecinin sonunda başlar. Psikoterapist, “Her yeni ebeveyn iş başında öğreniyor” diyor Bellynder Walia. “Başkalarıyla olan ilişkiler dönmeye başlar ve bu özellikle kendinizle olan ilişkiniz için geçerlidir.” Her gün birkaç dakikanızı kendi ihtiyaçlarınıza ayırmak, yeni ailenizin refahı için gerçek bir yatırımdır.

Bakım yapmak için sırayla

Yeni ebeveynlik, uyandığınız her anın bu kırılgan yeni hayatı desteklemeye ayrıldığı nihai sürükleyici deneyimdir, ancak herkes için yer açmak önemlidir. Belynder, “Her ebeveynin veya bakıcının kişisel ve duygusal alana sahip olmasına her zaman ihtiyaç vardır” diyor. “Size ve eş ebeveyninize veya bakıcınıza özen ve düşünce göstererek, birbirinize uyumak, yemek yemek ve kendinize odaklanmak için zaman vererek birbirinize güven ve güven oluşturun.

Yiyecek suçluluğunu bırakın

İster en sevdiğiniz paket servisi olan restoranın telefon numarasını ezberleyin, ister hareket halindeyken bir yığın bisküvinin tadını çıkarın, herhangi Bu devasa yeni rolün talepleriyle mücadele ederken yemek yatıştırıcı ve onarıcı olabilir. Beslenme uzmanı ve Diverse Nutrition Association’ın kurucu ortağı, yemekle ilgili normal yargılarınızı bir kenara bırakmanın şimdi tam zamanı, diyor. Amaeze Madukah. “Yiyecek seni desteklemek ve beslemek için orada. ‘Suçlu hissetme, süper sağlıklı olmak için kendine baskı yapma’ demek kolay, ama tabii ki oluyor. Sadece sana güç veren her şeyi hatırla. iyi ve bu nedenle bebeğinizi iyi yapıyor.”

Olumlu kendi kendine konuşma yapın

Belynder, “Hiç kimse mükemmel değildir ve hiçbir yeni ebeveyn ideal değildir” diyor. “Öyle olmadığınızı, yeni bir ebeveyn olarak başarısız olduğunuzu hissettiğiniz anlar yaşayacağınızı kabul etmenizde bir sorun yok. Böyle günlerde kendinize karşı nazik olun. ‘Elimden gelenin en iyisini yapıyorum’ deyin. , öğreniyorum, benim için yeni, böyle hisseden bir tek ben değilim. Bu küçük insanı tanımaya başlıyorum.’ Kendini ne kadar çok tanır ve kabullenirsen, stresin o kadar azaldığını ve mutluluğun arttığını göreceksin.”

Yemek saatlerini planlamaya çalışın

Amaeze, konu evde bebekle yemek yemek olduğunda zamanlamanın zor olduğunu söylüyor. “Kendinizi alışılmadık zamanlarda tamamen uyanık veya derin uykuda buluyor olabilirsiniz, ancak mümkün olduğunca şeker seviyenizi dengede tutmak ve vücudunuzu beslemek için düzenli zamanlarda yiyin. Atıştırmalık iyidir, ancak seçimlerinizi lifli bir şeyler içerecek şekilde değiştirin – belki Örneğin, gün boyunca düzenli enerji salınımını sağlamak için yulaflı kurabiyeler. Her zaman olduğu gibi, doymuş yağ, tuz ve ekstra şeker oranı yüksek işlenmiş yiyecek ve içecekleri sınırlamak faydalıdır.”

Zen yetiştirmek

Reiki ustası ve bütünsel şifacı, “Kızım olduğunda kimseden yardım istemedim” diyor. lisa kasap“Ama çok geçmeden her şeyi bilmediğimi fark ettim, bu yüzden benim tavsiyem yardımı kabul etmen. Kendini bunalmış hissediyorsan dikkatli nefes almak iyidir. Nefesini toplamak için bir dakikanı ayır. Sayısına kadar burnundan nefes al. dört ve sekize kadar sayarak ay boyunca dışarı çıkın, nefes verirken bir iç çekme sesi çıkarın. Bunu birkaç kez tekrarlayın.”

İyi yakıt alın

Amaeze, doğumdan sonra iyileşmek için sihirli bir bileşen olmadığını söylüyor ve ekliyor: “Protein önemlidir ve bu nedenle en az beş porsiyon meyve ve sebze (taze, dondurulmuş, konserve ve kurutulmuş dahil) almak da önemlidir. Bir beslenme uzmanının görüşüne göre, yeni ebeveynler için iyi olan şey, bu klasik dengeli beslenme modelidir. Hamilelikten sonra ne yenir konusunda pek çok farklı gelenek vardır – örneğin, Nijerya’da kadınlara belirli çorbalardan içmeleri söylenir. Aktarılan geleneklere saygı duymak önemlidir, ancak sizin ve vücudunuz için neyin işe yaradığının da farkında olun.”Source link

Share:

You may also like

change language