Home Blog Grid Beard care(Turkish) Tıraş Makinesi Türleri - Düz vs Güvenlik vs Kartuş vs Tek Kullanımlık vs Elektrikli

Tıraş Makinesi Türleri – Düz vs Güvenlik vs Kartuş vs Tek Kullanımlık vs Elektrikli


Sakal pazarında, içinde farklı türde jiletler bulunur. Arasındaki fark nedir düz jilet, emniyetli tıraş makinesi, kartuşlu tıraş bıçağı, tek kullanımlık jilet ve elektrikli ustura? Hangisi en çok tercih edilir? Yoksa hepsi bir bakladaki iki bezelye gibi mi? Bu makale, tüm bu jilet türlerini temel açıklamalarını vererek ve güçlü noktalarını özetleyerek karşılaştırmaktadır.

İçindekiler

Farklı jilet türleri

O yüzden öncelikle usturadan bahsetmek istiyorum. Düz ustura yüzyıllardır var. Şimdi, usturaların bugün hala piyasada yeri var. Ancak, eskisi kadar yaygın değiller. Genellikle profesyonel berberlerde bulunurlar ancak yine de kendi kullanımınız için satın alınabilirler.

Düz tıraş makineleri genellikle iki tipte gelir. Bir kayış kullanılarak keskinleştirilmiş tek bir metal parçası olan bir tür var, yoksa enjekte edilebilir bir bıçağa sahip olacaksınız. Enjekte edilebilir bıçaklı usturalar, sıhhi koşulları ve karşılaştıkları her müşteriyle bir bıçağı kolayca değiştirebilme yetenekleri nedeniyle berberler bunları kullandığından, bugün ülke çapındaki birçok berber dükkanında sıklıkla bulunur.

Düz jiletler, günümüzde daha geleneksel anlamda erkekler tarafından pek fazla kullanılmamaktadır. Ve bunun nedenleri, öncelikle işi bitirmeleri için olağanüstü uzun zaman almalarıdır. Şimdi, eğer hafta sonları yapmak istiyorsanız, bunu kesinlikle yapabilirsiniz, ancak işi halletmek için bir saatten fazla harcamayı bekleyebilirsiniz. Ofourse, artılarından biri, muhtemelen bir saatten çok daha hızlı yapabilmenizdir.

Ancak yeni başladığınızda ve öğrenmeye başladığınızda, bu çok dik bir öğrenme eğrisidir. İkincisi, usturalar, kendinizi kesme şansınız yüksek olduğu için inanılmaz derecede tehlikelidir. Tıraş tekniğini, kesim açısını ve yüzünüzün hatlarına alışmayı öğrenirken bu iyi bir seçenektir.

Yeni bir hobi edinmek isteyen veya gerçekten en tatmin edici tıraş deneyimini yaşamak isteyen erkekler için ustura ile tıraş olmak kesinlikle bunun için harika bir seçenektir. Ancak günlük tıraş için, diğer farklı jilet türlerinden bazıları sizin için daha uygun olabilir.

Bir sonraki tıraş makinesi, geç piyasaya sürülen güvenli tıraş makinesidir. 1800. Bu tıraş bıçağı, kesme işlemini hala tek bir bıçağın yapması anlamında düz kenarlı bir tıraş makinesine benzer. Bununla birlikte, yüz cildini büyük ölçüde koruyacak olan bu kapalı çubuğa sahiptir. Bu özellik ilk tanıtıldığında büyük bir gelişmeydi.

Bunun nedeni, erkeklerin güvenli bir tıraş makinesiyle çok kısa bir süre içinde yapabilecekleri gibi, temel olarak düz bir tıraş makinesiyle aynı tıraşı alabilmeleriydi. Güvenli tıraş makineleri hala inanılmaz derecede tehlikelidir ve düzgün bir şekilde tıraş olmak için oldukça öğrenme eğrisine sahiptir. En iyi kesme açısını elde etmek için yine de tam açıyı çevirmeniz gerekir.

Tipik olarak çoğu erkek için cildinizin yüzeyini aşarken, genellikle onunla ilgilenirler. Yaklaşık bir veya iki hafta sonra, bu tip tıraş bıçağını kullanırken bazı erkekler biraz daha kısa, bazı erkekler biraz daha uzun olabilir. Ancak güvenli tıraş makineleri, her şeyi tamamen kontrol altına aldığınızda erkekler için gerçekten harika bir sistemdir.

Güvenlikli tıraş bıçağı berber direği yaklaşık 50 dolara mal olabilir. Şimdi bu, özellikle kartuşlar ve tek kullanımlık tıraş makineleriyle karşılaştırıldığında biraz dik. Ancak güvenli tıraş makinelerinin en iyi yanı, direğe giren bıçakların kendilerinin yalnızca dolar bazında penilere mal olmasıdır. Üstelik bu güvenli tıraş bıçaklarından biri ortalama beş tıraşa kadar dayanır. Yani genel olarak daha chaeper.

Muhtemelen bugün piyasadaki en popüler tıraş makinesi sistemlerinden biri olan kartuşlu tıraş makinesi. Bu tıraş bıçaklarındaki esnek başlık, başınızın hatlarına uyum sağlamak ve gerçekten yakın bir tıraş sağlamak için harikadır. Özellikle boyun bölgesinde kartuşlu tıraş bıçaklarının bir dezavantajı, bunların hasara yol açabilmesidir.

Bu hasara yol açan cilt tahrişidir. Bunun sebebi ise jiletin kaldırarak kesme sistemine sahip olmasıdır. Bir bıçak saçı kaldıracak ve arkasındaki biraz daha yakın kesecektir. Ve sonra üçüncü bıçak biraz daha yukarı kalkacak ve dördüncü bıçak onu derinin yüzeyinin altında bile keseceğiz. Bu aslında çoğu erkek için çarpmalara, yanıklara vb. yol açan bir miktar tahrişe neden olabilir.

Bu düşüşe rağmen, bazı erkekler kartuşlu tıraş bıçaklarıyla tamamen iyi durumda. Muhtemelen oradaki tüm tıraş sistemlerinin en polarize edici araçlarından biridir ve yüksek fiyat etiketlerinden bahsetmemek, muhtemelen onu daha da polarize eden şeydir. Ancak şans eseri, son yıllarda birçok yeni tıraş abonelik hizmeti ortaya çıkmaya başladı.

Abonelik hizmetleri, bu kartuş başlıklarının fiyatını gerçekten düşürmeye başladı. Bu nedenle, mümkün olduğunca cilde yakın bir tıraşta ve mümkün olduğunca kısa sürede kapıdan dışarı çıkıyorsanız, kartuşlu bir tıraş bıçağı harikadır. Esasen biraz tıraş kremi alıp birkaç hızlı geçiş yapabilir ve iyi ve gitmeye hazır olabilirsiniz, bu nedenle pek çok erkek arasındaki popülerlikleri bu yüzdendir.

Bu nedenle bu anlamda iyi. Aslında bu bıçaklarla bazı uçaklarda alamayacağınız emniyetli tıraş bıçağı ve düz kenarlı tıraş makinesinin aksine. TSA onaylı bu tıraş makinesi sistemiyle kartuşlu tıraş bıçağıyla bir sonraki iş seyahatinize kolayca gidebilirsiniz. Bu, onu diğer farklı jilet türlerinden daha seyahat için gerçekten harika bir araç yapar.

Farklı jilet türleri

Tek kullanımlık tıraş makinesi, kartuşlu tıraş makinesine benzer, ancak neredeyse o kadar iyi veya dayanıklı değildir. Tek kullanımlık jiletler tek kullanımlıktır. Temelde usturayı birkaç kez kullanıyorsunuz ve sonra atıyorsunuz. Tek kullanımlık tıraş bıçaklarıyla ilgili temel sorun, genellikle kartuşlu tıraş makinesinde bulunan o esnek kafaya sahip olmamalarıdır.

Tek kullanımlık tıraş bıçağı genellikle hafiftir çünkü çoğunlukla ucuz plastikten yapılmıştır. Bu nedenle, gerçekten en rahat tıraşı sağlamazlar. Tek kullanımlık tıraş makineleri, yaklaşık 15 dolara 10 paket gibi alabileceğiniz kartuşlu tıraş makineleriyle neredeyse eşittir. Size muhtemelen yaklaşık bir aylık tıraş sağlayacak bir kartuşlu tıraş bıçağıyla.

Temelde aynı miktarda veya muhtemelen aynı fiyata daha fazlasını elde edebilirsiniz. Bu nedenle, tek kullanımlık bir tıraş bıçağı, her şeyden çok kolaylık sağlamak için vardır ve oradaki tıraş makinesi sistemlerinin ortanca çocuğu gibidir. Tek kullanımlık usturalar en popüler değil, en tiksindirici değil, sadece bir şekilde varlar.

Listedeki sonuncusu elektrikli tıraş makinesi. Her zaman programın gerisinde kalan ve sadece sabahları arabada tıraş olmak isteyen erkeklerden biriyseniz, kolaylık sağlamak için elektrikli tıraş makinesini yenemezsiniz. Elektrikli tıraş makinesiyle tıraş olmak inanılmaz derecede hızlı. Şimdiye kadar bahsettiğimiz diğer tıraş sistemlerinden hiçbiri kadar yakın olmayacak, ama elbette sakalınızı kesecek.

Elektrikli tıraş makineleri, burada döner olana benzeyen birkaç çeşitte gelir. Bu, esasen, bir elektrikli ustura üzerindeki üç yabani ot avcısı gibi. Daire şeklinde döner, saçınızı dairesel şekilde keser. Diğeri, bıçakların soldan sağa, soldan sağa son derece hızlı gittiği bobin tabanlı bir sistem gibidir. Biri veya diğeri arasında seçim yapmak zorunda kalırsanız, bunlar bir tür kafa karıştırıcıdır. Bunun nedeni, her ikisinin de kendine göre avantaj ve dezavantajlarının olmasıdır.

Bobinler cilde biraz daha yakın olma eğilimindedir, oysa dönerler yarıkların etrafından çok daha yakın olabilir. Birçok elektrikli tıraş makinesi kesinlikle banyo gibi ıslak bir ortamda çalışabilir. Islakken her zaman elektrikli tıraş makinesi kullanmanız önerilmez. Bobinli veya döner tıraş makinesiyle bir tür tahriş veya tıraş bıçağı darbeleri yaşıyorsanız, tıraş kremini boynunuza veya yanaklarınıza uygulayabilir ve çoğu durumda bunları duşta kullanabilirsiniz.

Ve uzun vadeli maliyetler açısından biraz daha rahat bir tıraş sağlayabilir. Bu tür tıraş makineleri, kartuşlu tıraş makineleriyle hemen hemen aynıdır. Elektrikli tıraş makinesi için birkaç yüz dolar peşin ödüyorsunuz. Ancak asıl avantaj, kafaları gerçekten sık sık değiştirmeniz gerekmemesidir. Sadece yılda bir, birkaç yılda bir değiştireceksiniz. Kafanın değiştirilmesi, keskinliğini oldukça uzun bir süre boyunca koruyacaktır.

Çözüm

Demek oradaki tüm tıraş sistemleri bu kadar. Umarım güzel bilgiler edinmişsinizdir. Umarız farklı jilet türleri hakkındaki makalemizi beğenmişsinizdir. Bir tıraş bıçağı seçerken, hangi seçeneklere sahip olduğunuzu ve hangi özelliklerin sizin için en uygun olabileceğini bilmek önemlidir.

Ayrıca, piyasadaki bazı farklı jilet türleri hakkında henüz bilmediğiniz bazı bilgileri size sağlayabildiğimizi umuyoruz. Sağlanan bilgilerle ilgili herhangi bir sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen istediğiniz zaman bizimle iletişime geçin. Okuduğunuz için teşekkürler. Gönderilerimizden biri böyle bir konu hakkında faydalı bilgiler sağlayabildiğinde her zaman heyecanlanırız.Source link

Share:

You may also like

change language