Home Blog Grid Beard care(Turkish) Sakalınızı Nasıl Boyarsınız

Sakalınızı Nasıl Boyarsınız


sakalınızı nasıl boyarsınız

Muhtemelen, yamalı bir sakalınız varsa, hatta sadece açık renkli bir sakalınız varsa, bunu düşündünüz. Saç boyasının son sınırı: sakal boyası. Ama daha önce hiç boyamadıysanız, güvenli olup olmadığını, nasıl yapılacağını ve boya sonrası sakalınızın bakımını nasıl yapacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Şans eseri, Scruffy Jack’s’te sakalı ana dilimiz gibi konuşuyoruz – ve sizin için kullanışlı bir sakal boyası astarı hazırladık.

1. Sakal Boyaları: Giriş
Her şeyden önce, evet, sakalınızı kesmek güvenlidir. Boyaya alerjiniz olmadığını varsayarsak (emin olmak için ölmeden 24 saat önce yama testi), endişelenecek bir şey yok. Sakalınızda kalıcı bir hasar olmamalıdır, çünkü çoğu sakal boyası Sadece erkekler için, sadece tortu bırakan boyalardır. Bu boyalar nadiren yüksek seviyelerde amonyak veya peroksit içerirler, bu da kütikülü açar ve saç renginin saçın korteksine nüfuz etmesine izin verir ve boyayı sabitler. Bunun yerine, genel olarak sakal boyaları, gri/açık kılları en çarpıcı biçimde etkileyen, ancak örneğin kalıcı saç boyasından çok daha yumuşak olan yeni rengi bırakır. Ev boyama işinizin yaklaşık 6-8 hafta sürmesini bekleyin – ne sıklıkta düzelttiğinize bağlı olarak, bu kalıcı kadar iyi olabilir.

2. Uygulama
Boyayı kullanırken, talimatları takip etmeye özen gösterin. Genel olarak konuşursak, bu, renk geliştiricileri küçük bir tabakta karıştırmayı ve ardından ortaya çıkan boyayı sakalınıza boyamayı içerir. Bu adımda dikkatli olun! Cildinize kaçınabileceğinizden daha fazla boya bulaştırmak istemezsiniz – sonuçta, ölmekte olan cildiniz değil. Boyayı sakalın içine boyayın. Profesyoneller tarafından yaygın olarak kullanılan bir numara, boyanın yüzünüze bulaşmasını önlemek için yanaklarınıza, sakal çizginizin hemen üstüne biraz vazelin sürmektir.

(Endişeniz varsa: Vazelinin gözenekleri tıkadığı fikri, aslında bir efsane – moleküler yapısı alınamayacak kadar büyük olduğu için gözenekleri tıkamaz. içeri gözenekler. Sadece yüzünüzün üzerine oturur ve siz onu silene kadar yağlı ve parlak tüyler gibi parlar. Birçok insan aslında gece nemlendiricisi olarak yemin eder,)

Cildinizde biraz renk alırsanız endişelenmeyin: sonraki 48 saat içinde cildinizin doğal pul pul dökülmesiyle solacaktır. Boyalı bölgelerin üzerinde hafif bir ovma kullanmayı deneyebilirsiniz; bu, renkli cildin daha hızlı dökülmesine yardımcı olabilir – ancak ovma ile çıldırmayın. YAPMAK. OLUMSUZ. Aşırı temizlenmiş, iltihaplı bir cilt parçası, hafif bir lekeden çok daha kötü görünecektir. En kötü durum senaryosu, lekeyi biraz kapatıcı ile silin (ki bu, sadece bu senaryolar için elinizde bulundurmaya değer). Ya da bilirsiniz, sadece sallayabilirsiniz.

Alternatif olarak, kendi sakalınızı boyama zahmetinden kurtulabilir ve bunu bir profesyonel tarafından yaptırabilirsiniz. Ama bu durumda, muhtemelen kendi sakalınızı nasıl boyayacağınızla ilgili makaleler okumayacaksınız.

3. Boyalı Sakalınızın Bakımı Nasıl Yapılır?
Sakalınız boyandıktan sonra, normalden fazla veya eksik olmayacak şekilde düzenli olarak yıkamaya devam edin. Renk ilk hafta boyunca solacaktır, bu nedenle ilk başta çok koyu gittiğini düşünüyorsanız, çoğu boyanın birkaç yıkamadan sonra gerçek renklerine yerleşmediğini bilin. Bunu söyledikten sonra, biraz Google araştırması, birçok erkeğin, ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüzden daha hafif bir sakal boyası satın almayı önerdiğini ortaya koyuyor, çünkü sonuçlar düzenli olarak beklenenden daha yoğun.

Ve son ipucumuz: sakalınızı bakımdan sonra şekillendirmek önemli olsa da her Yıkayın, sakalınız boyanmasa bile, özellikle boyalı sakallar bakımlı olmayı sever. Niye ya? Düzenli bakım, renk solmasını önler ve parlaklığı ve yumuşaklığı en üst düzeye çıkarır – bu da yeni canlı yüz kiliminizin ortaya çıkmasına yardımcı olur. Sakal yağı gibi Scruffy Jack’in Sakal Yağı burada olmazsa olmazdır. Stil ihtiyaçlarınıza bağlı olarak, yağlı olmayan bir sakal ağdası tercih edebilirsiniz. Scruffy Jack’in Sakal Balmumu.Source link

Share:

You may also like

change language