Home Blog Grid Blog(Turkish) Sakal Yağı Olarak Tıraş Öncesi Yağı – Castlebeard

Sakal Yağı Olarak Tıraş Öncesi Yağı – Castlebeard


Yapabilmek tıraş öncesi yağ sakal yağı olarak kullanılabilir mi? Belki, bağlıdır diyeceğiz. Tıraş öncesi yağı, sakal kıllarınızı yumuşatmak ve darbeleri önlemek için tıraştan önce cildinizi pürüzsüzleştirmek için kullanılır. Tıraştan sonra cildinizi tahriş etmeden pürüzsüz bırakır.

Tıraş öncesi yağsız tıraş olmak, yağsız araç kullanmak gibidir, aşındırır. Tıraş öncesi yağ, cildinizi nemlendirir ve sabitler, hareket halindeyken yırtıp çekmek yerine tıraş makinenizin yüzmesini daha pürüzsüz hale getirir. Pek çok yağ tıraş öncesi yağın yerini alamaz çünkü özellikle cildi kalın bir şekilde kaplamak, sakalınızı yağlamak için tasarlanmıştır ve sakalınızı esnek hale getirmek için genellikle kalın bir yağ olmalıdır. Tıraş öncesi yağın amacı parlaklık eklemek veya hafif bakım yapmak değil, tatmin edici bir esneklik sağlamak için cildinizi ve saçınızı uygun şekilde doyurmaktır. Sakal yağları bunları yapabilir, ancak hafif ve yağsız olacak şekilde tasarlanmıştır.

Tıraş yağı esasen zararlı olmayan, büyümeyi sınırlayıcı olmayan ağır bir yağ olmalıdır. Bazı erkekler tıraş için sade zeytinyağı kullanır.

Sakal kılı yağı, pH, asit dengesi ve diğer çeşitli faktörler söz konusu olduğunda cildin normal yağlarını taklit edecek şekilde formüle edilmiştir ve özellikle kuru, tahriş olmuş cildi önlemede ve sakalınızın kaşınmasını yumuşatmada faydalıdır, aynı zamanda sakalınıza tatlılık ve lüks katar.

Tıraş öncesi yağ olarak sakal yağı nasıl kullanılır

Nazik, kapsamlı bir temizleyici ile yıkayarak, sıcak bir havlu sürerek veya yüzünüzü ılık suyla durulayarak sakalınızı ve cildinizi hazırlayın. birkaç damla koyun sakal yağı avucunuzun içinde ve yağı en az 30 saniye sakal kıllarına sürün. Ardından, tıraş köpüğünüzü uygulamadan önce yağın 30 saniye daha “çalışmasına” izin verin.

Sakal yağı üzerinde, özellikle farklı yağ türlerini sakal yağı ile karşılaştıran çok sayıda çalışma vardır. Tıraş öncesi yağ, sakal uzatma yağının sakalınız için yaptığından farklı olarak harika bir iş çıkarır.

Her ikisi de farklı işler yapmak üzere tasarlanmıştır ve işlevde bir miktar örtüşme olsa da, biri diğerinin yerini tam olarak alamaz. Tıraş öncesi yağ, cildinizi muhteşem bir şekilde yağlamaya yarar. Yüzünüz ve tıraş bıçağı arasında bir tampon görevi görerek kenarın olduğundan çok daha kolay kaymasını sağlar. Ancak sakal yağı, özellikle sakal uzatma yağı, hafif, yağsız yağlarla büyüme, derinlemesine bakım ve yumuşaklık sağlar.Source link

Share:

You may also like

change language