Home Blog Grid Beard care(Turkish) Movember Primer: Movember'in nesi var?

Movember Primer: Movember’in nesi var?


Movember nedir?

Şimdiye kadar muhtemelen her Kasım ayında çok sayıda erkeğin sokaklarda normalden daha fazla sakalla dolaştığını fark etmişsinizdir. Bazıları beyzbol playoff batıl inançları içindir, ancak çoğunlukla Movember veya No Shave Kasım içindir (bununla ilgili daha fazla bilgi başka bir blog gönderisinde). Bu yazıda Movember’a odaklanıyoruz. Nedir? Nasıl başladı? Ve nasıl dahil olabilirsiniz?

Movember, şimdi The olarak adlandırılan şeyin beynidir.Movember Vakfı, kar amacı gütmeyen bir organizasyon tek nedeni: Erkeklerin çok genç ölmesini önlemek. Çalışmaları prostat kanseri, testis kanseri, akıl sağlığı ve intiharın önlenmesine odaklanmaktadır.

Web sitelerinden:

Erkek sağlığının durumu krizde. Erkekler, kadınlardan daha uzun vadede daha kötü sağlık yaşarlar ve ortalama altı yıl önce ölürler. Prostat kanseri oranları önümüzdeki 15 yıl içinde ikiye katlanacak. Son 50 yılda testis kanseri oranları şimdiden ikiye katlandı. İntiharların dörtte üçü erkek. Kötü zihinsel sağlık, her yıl yarım milyon erkeğin kendi canına kıymasına neden oluyor. Bu her dakika bir tane.

Bu doğru, her dakika bir adam intihar ediyor. Muharebenin zihinsel yaralarından muzdarip gazilere yardım etme tutkumuz göz önüne alındığında, zihinsel sağlık sorunlarını yapıcı bir şekilde vurgulayan herhangi bir organizasyonun arkasına kolayca geçebiliriz.

Movember’in 2030 yılına kadar hedefi, erken ölen erkek sayısını yüzde 25 azaltmak.

Nasıl dahil olabilirsiniz?

Bıyık bırakmak. Web sitelerine kaydolun ve Mo’nuzu büyütün.

Bıyık yetiştiremez misin? Sorun değil. Para toplamanın başka bir yolu daMovember için hareket et. Kaydolun, aktif olun ve fon toplamak için çağrı yapın.

Bıyık ve basketbol |  kirli sakal ve sakal bakımı

Etkinliklere ev sahipliği yapmayı seviyorsanız, kaydolabilir veMovember bağış toplama etkinliğine ev sahipliği yapmak. Temel olarak, kaydolursun, plan yaparsın ve sonra yaparsın oğlum! Ev sahipliği yapmak istemiyor ama yine de parti yapmak mı istiyorsunuz? Movember Foundation, yerel Movember etkinliklerini aramayı kolaylaştırır.

Rakamlarla Hareket Ettirici

Kardeşleri büyütmenin güçlü bir şey olmadığını mı düşünüyorsun? Geçen yıl, yalnızca ABD’de 16 milyon dolar toplandı ve bunun yüzde 76’sı doğrudan erkek sağlığı programlarını finanse etmeye gitti. Dünya çapında, toplam 21 ülkede toplanan 61 milyon doları aştı.

kıllı tarih

Buna göreVikipediMovember ilk olarak 1999 yılında Güney Avustralya’nın Adelaide kentinde bir grup genç adam tarafından icat edildi.

Taşıyıcı bugün bildiğimiz gibi, 2003 yılında Melbourne’de alakasız bir grup erkek tarafından ortaya çıktı. Travis Garone ve Luke Slattery bir barda oturmuş bıyıkların neden modasının geçtiğini tartışıyorlardı. 30 arkadaştan oluşan bir grubu bir araya getirmeye ve erkek sağlığı ve prostat kanseri konusunda farkındalık yaratmak için bir kampanya olarak kullanarak ‘eskiyi geri getirmeye’ çalışmaya karar verdiler.

Ve şimdi biliyorsun.

Büyüyen Yo Mo

Kasım ayında büyümeye karar verirseniz,ipuçları Bu, ilk zamanlayıcılara yardımcı olacaktır. Ve elbette, en iyi sakalınızı uzatmak istiyorsanız,en iyi ürün. Evet, utanmadan taktığımız yer burasıödüllü sakal bakımı ve cilt bakım ürünlerimiz. Erkek sağlığına tutkuyla bağlıyız ve tüm ürünlerimiz cilt ve sakal sağlığını geliştirmek için tasarlanmıştır.

Sakal Bakım Ürünleri |  anız & 'saklamak

*anız + ‘saklamak Movember Vakfı’na bağlı değildir. Biz sadece sakalı ve işini iyi yapan insanları severiz. Sonuçta hayat bir takım sporu ve biz oynamaya geldik.

EV

anız + ‘stache, eski bir Deniz Piyadeleri Özel Harekat Savaş Gazisi tarafından, düşmüş yoldaşının anısına kuruldu. Çatışmada zihinsel yaralardan muzdarip kadın ve erkekleri destekleyen kuruluşlara kârın bir yüzdesini bağışlıyoruz.

KaydetmekKaydetmekKaydetmekKaydetmekKaydetmekKaydetmekKaydetmekKaydetmekKaydetmek

KaydetmekKaydetmekKaydetmekSource link

Share:

You may also like

change language