Home Blog Grid Beard care(Turkish) Erkekler için Bıyıksız 12 Büyük Sakal - En İyi Kılavuz

Erkekler için Bıyıksız 12 Büyük Sakal – En İyi Kılavuz


Sakalların yeni olması nedeniyle, birçok erkek sakalını bulmak için mücadele eder. stil kalabalık arasında. Peki bıyıksız sakala ne dersiniz? Sakalsız bıyık modelleri bol ve trend olmaya başladı. Kalıcılığınız olmadığı sürece atılımlar mümkün değildir. Sakalınız varsa, onu şekillendirmenin sonsuz yolu olduğunu bilin. Bu yazıda hayatınız boyunca denemeniz için 10 bıyıksız sakal stilinden bahsedeceğiz.

İçindekiler

klasik keçi sakalı

Klasik Keçi sakalı, bıyıksız sakal

Klasik Keçi Sakal, 1900’lerde ortaya çıkan, ancak son zamanlarda yeni bir hayat alan bir sakal stilidir. Keçi sakalı, sadece çeneden çıkan ve keçi kılını andıran sakal anlamına gelir. Yanaklardaki ve üst dudaktaki kıllar tıraş edilir. Bu tarz bıyıklı veya bıyıksız olarak yetiştirilebilir, ancak bıyıksız daha iyi görünür.

Klasik bir keçi sakalı muhtemelen en popüler sakal türüdür, çünkü muhtemelen her zaman popüler olan kirli sakal görünümünün bir uzantısıdır. Sağlam bir görünüm için uzun ve kalın bir keçi sakalı takılabilir; bu, çene çizginizi yumuşatırken daha kalın sakal eklemek istiyorsanız harikadır. Farklı saç stillerine kontur ve şekil eklemek için tıraş da edilebilir.

brett sakal

Brett sakal, sakal bıyıksız

Brett sakal, erkekler için çok çekici ve modaya uygun bir görünüm. kısa sakal. Burada sakal, yüzün çevresinde bir kulaktan diğerine geçerek ince bir şekilde kesilir. Çene kayışına benzer ince bir kayış oluşturmak için hassasiyetle yapılır. Brett biraz daha kalın olmasına ve alt dudağın altından kayışa bağlanan bir tür ruh yamasına sahip olmasına rağmen. İnanılmaz şık ve modern görünüyor. Aynı zamanda, stilin bakımı o kadar da zor değil ve onu hemen evde elde edebilirsiniz.

koyun pirzolası

Kuzu pirzolası, bıyıksız sakal

Kuzu pirzolası, uzun favorileri olan ancak bıyığı olmayan bir yüz saç modelidir. Sakal şekli yandan bakıldığında koyun pirzolasına benziyor. Bu sakal stili halk arasında wolverine sakalı olarak bilinir. Yine de bıyıksız hulile sakalına benzer. Kuzu pirzolası favorileri 19. yüzyılda Amerika’da popülerdi ve bazı erkekler bugün hala bu modayı giyiyor.

Bu sakal genellikle silinmiş olarak görülür. Hugh Jackman The Wolverine Gişe Rekortmeni. Hollywood ünlülerinin yanı sıra koyun pirzolası giyen ve her zaman harika görünmeyi başaran başka ünlüler de var. Bu herkese yakışabilecek bir stil ve bıyık bırakmanıza gerek yok. Sadece favorilere gidebilirsin ve harika görünecek. Elde edilmesi zor olmasa da, kuzu pirzolası sakalını korumak titiz bir özen gerektirir.

eski hollanda sakalı

Eski Hollanda sakalı, bıyıksız sakal

Eski hollanda sakalı, bıyıksız tam sakalı andıran bir stildir. Tam bir sakal gibi görünüyor ama sadece Bıyık için. Bu tür sakallar geniş ve kalındır ve kalabalığın içinde göze çarpar. Genellikle kendine özen gösteren ve kendini ifade etmek isteyen erkeklerin taktığı bu tip sakallar sabır ve zaman ister; çoğu erkeğin artık sahip olmadığı iki şey.

Hollandalı Sakal, Hollandalılar tarafından tercih edilen geleneksel bir sakal stilidir. Adı, stili giyenlerin uyruğu ile ilgili değildir, çünkü bazen Avusturya Sakalları veya Alman Sakalları olarak da adlandırılır, çünkü bu ülkelerden insanlar arasında da popülerdir. Aslında, stile İngilizce’de genellikle “Hollandalı Sakal” denir çünkü bu Hollanda’da nispeten modern bir trenddir – 1980’lere kadar orada popüler olmadı.

Çene Kayışı Sakal

Çene askılı sakal, bıyıksız sakal

Çene kayışı, çene boyunca kulaktan kulağa uzanan bıyıksız bir sakaldır. Brett ve perde kayışı farkının ince sakal kayışı olmasına benzer. Yapılması gereken çok fazla stil olmadığı için elde etmek daha kolaydır. Çene kayışı adından da anlaşılacağı gibi yüzü saran bir kayış oluşturur. Çene kayışlarının uzunluk ve kalınlıkta küçük farklılıklar gösteren birçok farklı versiyonu vardır.

Çene askıları oval, yuvarlak, üçgen, elmas ve kare yüz şekillerine sahip çoğu erkek tarafından takılabilir. Çene askılı sakal, çene hattını dengelediğinden oval veya dikdörtgen yüz şekline sahip erkeklerde en iyi sonucu verir. Ayrıca sakalını uzatmak isteyen ancak çok uzun sakal istemeyen erkekler için de iyi bir seçenek. Bu sakal stilinin bakımı oldukça kolaydır ve neredeyse her durumda harika görünürler.

Çene Perdesi Sakal

Çene Perdesi sakal bıyıksız

Çene Perdesi sakal, yanlarda ve çenede dolgun, ancak yanaklarda ve boyun çizgisinde belirgin olan sakal tipidir. Bu sakal, Çene perdesi sakalları çok kıllı yapılır ve daha uzun kıllara ihtiyaç vardır. Çene sakalı sade seven erkekler için değil, dikkatleri üzerine çekecek ve sizi kalabalığın arasından öne çıkaracak bir şey. Bu sakal benzersiz ve havalı görünmek isteyenler içindir. Çene perdesi sakal, büyük yüz kıl yoğunluğuna ve favorilerde ve çene bölgesinde (yüz) daha uzun kıllara ihtiyaç duyar.

Klingonca Sakal

Klingon sakalı, bıyıksız sakal

Bu sakal stili benzersizdir ve çene kayışlı sakalı klasik keçi sakalı ile birleştirir. Sakal düzgün ve çok yaygın değil. İki sakal stilini birleştirdiği için, onu düzeltmek ve korumak biraz zorlaşıyor. Yine de bir kez başardınız mı, her seferinde onu yenmek daha kolaydır. Bununla birlikte, şık ve kurumsal bir sakal stilidir.

Ruh Yaması

Soul Patch, bıyıksız sakal

Ruh yaması, çenedeki bir saç bölgesinin adıdır. Keçi sakalına benzer, ancak dudak çizgisinin ötesine geçmez. Ruh yaması bazen keçi sakalı ile karıştırılır. İkisi arasındaki en büyük farklardan biri, keçi sakalının dudak çizgisini geçmesidir.

Ruh yamaları saat beş gölgesi gerektirirken, keçi sakalları gerektirmez. Hem ruh yamaları hem de keçi sakalı sakal ailesine aittir. Ruh yaması, çene kayışı, çene perdesi ve at nalı dahil olmak üzere diğer sakal stillerine takılabilir. Bu sakal stilinin elde edilmesi kolaydır ve bakımı daha da kolaydır.

minyon keçi sakalı

minyon keçi sakalı

Petite Goatee, klasik bıyık olmadan keçi sakalın olduğu bir sakal stilidir. Ancak bu geleneksel keçi sakalından köşelerde bıyıkla birleşmemesiyle ayrılır. Bu sakal oldukça havalı görünüyor, bakımı biraz el becerisi gerektirse de, yani sakalınız oldukça yakın kesilmiş olmalıdır. Petite Keçi sakalı gür sakal uzatmaya çalışan çoğu erkeğe yakışır.

Keçi Yaması

Keçi Yaması

Bu sakal stili, sadece çene bölgesinde uzanan bir şeridi olan kesilmiş bir keçi sakalıdır. Sakal şeridi dudağın altından çene bölgesine kadar uzanır ve bazen çenenin altına kadar uzanır. Keçi yama sakalı, denemek isteyen herkes tarafından yetiştirilebilecek bir tür eski okul sakalıdır. Keçi yaması, sakalın yaygın olarak büyüdüğü alt çene bölgesinin belirli bir alanıdır.

Keçi yaması alt çenenizin ve çenenizin altına yerleştirilmiştir. Çene bölgesi, keçi sakalı için harika bir yerdir çünkü serin bir sakal için çok fazla gölge sunar. Çoğu insanın yaptığı gibi, zaten çene kıllarınız varsa, keçi yama sakalı uzatabilirsiniz. Keçi yaması sakal için ideal bir yerdir çünkü doğal olarak büyür ve kolayca kesilebilir.

İskandinav Kaptanı

İskandinav Kaptanı

Keçi yamasına benzer şekilde, İskandinav kaptanı, sakal şeklinde bir farklılık ile tam olarak keçi yaması gibidir. İskandinav kaptanı, uzak ucu işaret edecek şekilde kırpılmıştır. En sıcak sakal stili trendlerinden biri, bıyıksız Norse Skipper. Bu görünüm tam olarak göründüğü gibi, bıyıksız bir sakal. Bu görünüm yıllardır ünlüler arasında popülerdi, ancak görünüşe göre bu trend sonunda ana akım kültüre girdi.

boyun sakalı

boyun sakalı

Boyunsakal bir yüz saç stilidir. Boyun sakalı, bir erkeğin boynunun alt kısmında büyüyen, aslında göğüs bölgelerine kadar uzanan, düzensiz sakal büyümesine verilen isimdir. Yetiştiği yerden dolayı “boyun sakalı” adını alır.

Her erkeğin sakal bırakmaya karar verdiğinde aklında tutması gereken tek stil, herhangi bir sakal türü değil, boyun sakalıdır. Bu temelde, herhangi bir özel beceri veya sabır gerektirmeden sürdürülebilen erkeksi bir sakal stilidir, ancak buna dikkat etmeniz gerekir. Bakımı daha kolaydır.

Çözüm

Sakalınız var ama bıyık istemiyorsanız, birkaç farklı seçeneğiniz var. Keçi sakalı, ruh yaması veya çene kayışı tercih edebilirsiniz. Keçi sakalı ve ruh yaması çok benzer, çene kayışı ise biraz farklı. Bu blog yazısı, bıyıksız sakal stilleri için seçenekleriniz olduğunu gösteriyordu.

Sakalsız bıyık stilleri hakkındaki yazımızı umarız beğenirsiniz. Okuduklarınızı beğendiyseniz, lütfen adresinde arkadaşlarınızla paylaşın. Facebook veya Twitter’da. Ayrıca, herhangi bir kişisel sorunuz varsa veya bu makalenin konusunu daha fazla görmek istiyorsanız, Blog, lütfen çekinmeyin bilmemize izin ver.Source link

Share:

You may also like

change language